Клінічний випадок перелікування каналів

Клінічний випадок перелікування каналів

У клініку звернулась пацієнтка зі скаргами на руйнування зуба мудрості.

Було прийняте рішення про видалення зуба тільки після обстеження КЛКТ. При огляді знімка була виявлена проблема на верхній щелепі.

Проблема заключається у новоутворенні у гайморовій пазусі яке називається міцетома. 

Міцетома — це захворювання навколоносових пазух, які уражені грибком виду Aspergillus.

У проекції новоутворення є у минулому лікований зуб з наявним хронічним запаленням на верхівці коренів. Однією із причин даного новоутворення може бути саме неякісне лікування з використанням неякісних пломбувальних матеріалів для кореневих каналів. 

Тому було прийняте рішення про якісне переліковування кореневих каналів, і згодом уже видалення новоутворення з гайморової пазухи лікарем ЛОР-хірургом.

Під місцевою анестезією проведено ізоляція зуба, видалення старої пломби з карієсом під нею, відбудова зруйнованої стінки, розпломбування кореневих каналів з використанням операційного мікроскопу, обробка каналів по сучасним протоколам, та пломбування кореневих каналів біокерамічним цементом з відновленням зуба композитним матеріалом.

Контроль пломбування на рентгенівському знімку показав високу якість пломбування, що дає змогу зробити хірургічне втручання  у гайморову пазуху.