Лікування карієсу

Лікування карієсу

Що таке карієс?

Карієс – це те, що часто асоціюється з болем, дискомфортом і щось чорне і страшне. Насправді карієс – це дірочка в зубі, яка при своєчасному звернені до лікарі не призводить до поганих наслідків. 

Причиною карієсу є бактеріі, які виділяють кислоти. Під дією кислоти структура зубів поступово слабшає і починає руйнуватися, в ній з’являються порожнини, через які мікроби проникають у внутрішні тканини зубів, утворюючи каріозну порожнину.

Симптоми і стадії карієсу

Переважна більшість пацієнтів, у яких лікар на прийомі діагностує карієс, навіть не підозрювали про наявність проблеми. Каріозний процес може розвиватись безсимптомного роками. 

Існує декілька етапів розвитку карієсу і важливо продіагностувати, коли карієс тільки почався, або дірочка ще не дуже глибока. 

Однак ми поговоримо про симптоми, за якими пацієнт сам може розпізнати карієс на зубах:

  • 🦷 - Зуб Эмоджи: U+1F9B7 - Таблица символов Юникода Дискомфорт при вживанні солодкого, кислого, біль при попаданні на зуб холодної, гарячої їжі, який швидко проходить
  • 🦷 - Зуб Эмоджи: U+1F9B7 - Таблица символов Юникода Язиком відчувається шорсткість емалі;
  • 🦷 - Зуб Эмоджи: U+1F9B7 - Таблица символов Юникода Поява на емалі білих або темних плям, чорних крапок.
  • 🦷 - Зуб Эмоджи: U+1F9B7 - Таблица символов Юникода Застрягання їжі між зубами
  • 🦷 - Зуб Эмоджи: U+1F9B7 - Таблица символов Юникода Якщо при використанні зубної нитки вона волокна або рветься, це може бути ознакою розвитку каріозного процесу на бічній поверхні зуба.

Якщо ви помітили будь-який з наведених симптомів, слід записатися на консультацію до стоматолога.

Несвоєчасне звернення до лікаря може призвести до ускладнень карієсу, а саме 

🦷 - Зуб Эмоджи: U+1F9B7 - Таблица символов Юникода Пульпіт – запалення пульпи ( пульпа – це нерв, що живить зуб).

🦷 - Зуб Эмоджи: U+1F9B7 - Таблица символов Юникода Періодонтит – запалення тканин періодонта (зв’язка зуба).

Що робити, щоб не мати цього?

Рекомендації стоматологів:

  • 🦷 - Зуб Эмоджи: U+1F9B7 - Таблица символов Юникода чистка зубів щоранку і перед сном, тривалість процедури повинна бути не менше 2 хвилин;
  • 🦷 - Зуб Эмоджи: U+1F9B7 - Таблица символов Юникода використання зубної нитки, йоржиків для чищення та видалення залишків їжі в вузьких міжзубних проміжках;
  • 🦷 - Зуб Эмоджи: U+1F9B7 - Таблица символов Юникодапрофесійна чистка зубів в стоматології кожні 3-6 місяці.

Лікування карієсу

Після постановки діагнозу починається лікування карієсу. Під анестезією (місцеве знеболення тканин або простими словами укол) забираються уражені карієсом тканин.  Все це відбувається виключно під мікроскопом, аби досягнути максимальної точності. Далі одягається спеціальний платок- кофердам, який захищає зуб від потрапляння слини, що зменшує ризики утворення вторинного карієсу. Далі наноситься спеціальний гель на зуб, який потім змивається, потім наносять стоматологічний клей і далі пошарово вноситься пломбувальний матеріал, кожна порція якого ретельно засвічується фотополімерною лампою.

Після постановки пломба полірується та пришліфовується. Обов’язковим етапом лікування карієсу є фотопротокол, де показується яким виглядам зуб до, під час та після втручання.

Лікарі клініки

АВТОР СТАТТІ

Данюк Людмила Русланівна
Стоматолог-терапевт